
Чистий кисень витрачається головним чином на отримання сталі з чавуну і металобрухту. З цим важливим процесом ви познайомитеся в наступному класі.
застосування кисню

Подробная информация
Что вам нужно знать
У машинобудуванні, в будівництві кисень використовують для зварювання та різання металів. Горючий газ ацетилен, згораючи в струмі кисню, дозволяє отримати температуру вище 3000 °С! Це приблизно вдвічі більше температури плавлення заліза. Ацетиленовий пальник складається з двох трубок, вставлених одна в іншу. В одну трубку подається кисень, в іншу – ацетилен, після чого суміш газів підпалюється. Таким полум’ям можна розплавити металеві деталі в місці їх з’єднання, тобто зварити їх між собою.
Трохи по-іншому здійснюють різання металу. Якщо спочатку сильно розігріти метал ацетиленовим пальником, а потім зменшити потік ацетилену і збільшити потік кисню, то виходить “кисневий різак”.

«Для металургійної та хімічної промисловості потрібен вже не атмосферний, а чистий кисень. Щорічно в усьому світі отримують понад 80 млн. тонн кисню. Для його виробництва потрібна величезна кількість електроенергії, отримання якої, як ми вже знаємо, теж пов’язано з витрачанням кисню.
висновок
Залізо, як ми знаємо, горить в кисні.
Тому подальше горіння підтримується вже без участі ацетилену, а струмінь кисню пропалює метал, перетворюючи його в оксиди заліза. Сніп іскор, що вириваються з пропалюючого киснем металу – це розпечені частинки залізної окалини.
